Zmiany w rozkładzie MZK od 8 października. Sprawdź, jakie będą najważniejsze zmiany!

i

Autor: MZK Piła Zmiany w rozkładzie MZK od 8 października. Sprawdź, jakie będą najważniejsze zmiany!

Zmiany w rozkładzie MZK od 8 października. Sprawdź, jakie będą najważniejsze zmiany!

2022-09-29 18:42

Od 8 października MZK w Pile wprowadza korekty w rozkładzie jazdy. Sprawdziliśmy, jakie będą najważniejsze zmiany dla pasażerów. Obszernej odpowiedzi dotyczącej nadchodzących zmian udzieliła pani Anna Kujawa, kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu Miejski Zakład Komunikacji w Pile. Pasażerowie są proszeni o sprawdzenie rozkładu jazdy! Trasa niektórych linii znacznie się zmieni!

Zmiany w rozkładzie MZK Piła po uwagach mieszkańców

Pod koniec sierpnia w komunikacji miejskiej w Pile wprowadzono duże zmiany. To nie spodobało się wielu mieszkańcom, którzy stracili bezpośrednie połączenia do szkoły lub pracy. - Zwykle po wakacjach były drobne zmiany, w tym roku są znacznie szersze, gdyż obejmują zmiany nie tylko w godzinach kursów, ale i w trasach autobusów. Najważniejszym celem była optymalizacja linii priorytetowych, m. in. dołożenie kursów na linii nr 3 – powiedziała w rozmowie z Radiem Eska Piła, Anna Kujawa, kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu MZK w Pile. - Zmiany w rozkładzie MZK wywołały dużo emocji. Mieszkańcy mieli uwagi i postulaty co do rozkładu, pozytywne i negatywne. Wszystkie zasadne uwagi były rozpatrywane z należytą starannością – dodała.

Anna Kujawa tłumaczyła, że „zmiany należało zrobić tak, by te przesiadki były najwygodniejsze, na tym samym przystanku”. - To nie jest wada systemu czy rozkładu MZK, ale optymalizacja w ujęciu ogólnym. W większych miastach przesiadki na poszczególnych trasach są powszechne, nie ma sposobu ich całkowitego wyeliminowania w komunikacji zbiorowej – mówiła.

Zmiany w rozkładzie MZK Piła

Teraz mieszkańców czekają kolejne zmiany, które wejdą w życie 8 października. - Zasadne uwagi pasażerów zostały uwzględnione, a oferta powinna zaspokoić główne potrzeby pasażerów. Oczywiście niektóre trasy będą wymagały przesiadki, ale to jest nieuniknione – przyznała Kujawa.

Od 8 października zmieni się m.in. trasa linii nr 5. - W projekcie unijnym została zawarta elektryfikacja linii i rewitalizacja niektórych ulic w Pile, teraz piątka pojedzie nową trasą przez deptak na 14 lutego i ulica 11 listopada, ul. Piłsudskiego. To jedyna linia przez ścisłe centrum. To jedna z linii priorytetowych, w nowym rozkładzie kursuje co 15 minut – tłumaczyła Kujawa.

Nowy rozkład jazdy MPK od 8 października. Co się zmieni?

Linia nr 1:

wydłużenie wybranych kursów do przystanku Kamienna/Pętla, jako bardziej dogodny dojazd do firm, zlokalizowanych w obrębie ul. Wypoczynkowej i Kamiennej,

Linia nr 2:

korekta czasowa w dojazdach z Os. Motylewo do szkoły podstawowej przy ul. Brzozowej,

Linia nr 5:

nowa trasa ulicami Piłsudskiego – 11 Listopada i 14 Lutego, przy zachowaniu wysokiej częstotliwości kursów. Na obsługiwanym odcinku śródmiejskim obowiązywać będą nowe przystanki: - Zygmunta Starego/ 14 Lutego w kierunku Pl. Inwalidów (zlokalizowany naprzeciw galerii VIVO), - 14 Lutego/ Zygmunta Starego w kierunku Kossaka (zlokalizowany w ciągu ul. 14 Lutego, przy dworcu PKS – lokalizacja tymczasowa do uruchomienia centrum przesiadkowego VIVO),  - 14 Lutego/ Pl. Konstytucji 3 Maja, - Piłsudskiego/ Al. Piastów.

Linia nr 6:

korekta czasowa w zakresie godzin dojazdów dla osób niepełnosprawnych do i z  Zakładu Aktywności Zawodowej przy ul. Węglowej,

Linia nr 8 bis:

wydłużenie kursu autobusu z ul. Popiełuszki ulicami WP/Poczta, Okrzei do ul. 1 Maja jako poranne wsparcie dojazdu dla uczniów szkół, a także wparcie autobusu linii nr 2 na al. Niepodległości.

Linia nr 12:

zmiana trasy do Al. Powstańców Wlkp. jako wsparcie dowozu młodzieży do szkół  oraz wydłużenie wybranych kursów do Signify przy Al. Powstańców Wlkp. i ul. Przemysłowej jako wsparcie dojazdów do pracy,

Linia nr 14:

wydłużenie trasy do ul. Zbrojnej, jako wsparcie dla autobusu linii nr 3 w dowozie dzieci i młodzieży do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dojazdach do pracy, w tym szpitala.

Linia nr 15:

zwiększenie liczby kursów w godzinach pomiędzy szczytami dla mieszkańców dojeżdżających z Podlasia i Zamościa do Centrum Rehabilitacji przy ul. Rydygiera i do szpitala.

Linia nr 16:

wydłużenie wybranych kursów z ul. Motylewskiej do Przemysłowej/Ceramicznej, jako wsparcie w dojazdach do zakładów pracy.

MPK w Pile informuje, że od 5 lub 6 października na stronie internetowej znajdzie się nowy rozkład jazdy obowiązujący od 8 października.