okólna Piła

i

Autor: Urząd miasta Piły

Wkrótce ruszy remont Okólnej, Tucholskiej i Roosevelta. Wykonawca wybrany.

2020-02-21 10:30

Przetarg na przebudowę ulic Okólnej, Tucholskiej i Roosevelta rozstrzygnięty. Warta ponad 3 700 000 złotych inwestycja ma rozpocząć się w sierpniu bieżącego roku, a zakończyć w maju 2021 r.

Wkrótce ruszy przebudowa jednego z najtrudniejszych skrzyżowań w Pile. U zbiegu ulic Okólnej, Roosevelta i Tucholskiej powstanie rondo z oświetleniem, ścieżka rowerowa, a także inteligentny system transportowy ITS, który nada pierwszeństwo transportowi publicznemu. Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

- Wybraliśmy w przetargu nieograniczonym wykonawcę na przebudowę kolejnego fragmentu obwodnicy Śródmiejskiej, ulicy Okólnej. Została złożona tylko jedna oferta.

Przebudowa skrzyżowania ulic ma rozpocząć się w sierpniu tego roku. Kierowcy muszą więc przygotować się na utrudnienia w ruchu.

- Będziemy tak to przygotowywać żeby ruch nie był zamykany na stałe tylko ewentualnie wahadłowo. Pewnie będą z tego powodu jakieś kłopoty, ale postaramy się żeby były jak najmniejsze.

Wartość prac wynosi prawie 4 miliony złotych, z czego prawie 3 miliony to dofinansowanie unijne. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca przyszłego roku.