stacja wodorowa

i

Autor: orlen.pl

W Pile stanie stacja tankowania wodoru

2022-09-20 7:38

PKN Orlen zbuduje ogólnodostępne stacje wodorowe, które pojawią się w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Warszawie, a także w Pile.

Stacja będzie ogólnodostępna i całodobowa, przystosowana do użytkowania przez pojazdy zasilane wodorem. Planowana infrastruktura umożliwi tankowanie łącznie ponad 40 autobusów, a także samochodów osobowych i innych pojazdów zasilanych wodorem. Stacja w Pile zostanie oddana do użytku w połowie 2025 roku.

W ramach pilotażu w tym roku koncern uruchomił swoją pierwszą w Polsce mobilną stację tankowania wodoru w Krakowie. Wodór pochodzący z biorafinerii Grupy ORLEN w Trzebini napędza ogniwa autobusu zeroemisyjnego testowanego w krakowskiej komunikacji miejskiej. Tylko w pierwszym tygodniu autobus zatankował wodór 6 razy i przejechał na nim 800 km z zerową emisją CO2. Do tej pory na potrzeby krakowskiego autobusu PKN ORLEN dostarczył już blisko 750 kg wodoru.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE