Policja

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Policja

Uwaga kierowcy! Policja rozpoczyna akcje "Znicz" i "Hiena". Będą mandaty?

2023-10-26 11:00

Od piątku 27 października, policja w całym kraju rozpocznie akcje "Znicz" i "Hiena". Wydarzenie zaplanowano w ramach zbliżającego się Święta Zmarłych. Funkcjonariusze będą kontrolować kierowców i czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze. Dodatkowo podpowiadamy, jak nie stać się ofiarą złodziei? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Akcje "Znicz" i "Hiena" potrwają do 5 listopada 

Jak każdego roku w ramach zbliżających się uroczystości z okazji Wszystkich Świętych, policja organizuje akcje "Znicz" i "Hiena".  Tegoroczne działania prewencyjne rozpoczną się w piątek 27 października i potrwają do 5 listopada.

Policja organizuje akcje "Hiena" i "Znicz". Będą mandaty?

Akcja "Hiena" jest organizowana po to, by ograniczyć nieuczciwe praktyki handlowe. Mowa o prowadzeniu sprzedaży bez odpowiednich zezwoleń. Z kolei podczas akcji "Znicz", funkcjonariusze dążą do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa odwiedzających cmentarze.

Święto Zmarłych zawsze powiązane jest ze wzmożonym ruchem na drogach. Nie ma co ukrywać, każdy kierowca musi być przygotowany na zamieszanie. Co więcej, w okolicy wielu cmentarzy następuje zmiana organizacji ruchu. Dodatkowo odwiedzając cmentarze trzeba być przygotowanym na wzmożone kradzieże czy akty wandalizmu. Tym samym, jak każdego roku, strażnicy i policjanci będą patrolować cmentarze i okolice.

Jak nie stać się ofiarą złodziei? 

W trakcie wizyt na cmentarzu trzeba być czujnym. Złodzieje nie próżnują. Policjanci w celu ograniczenia zagrożeń, zalecają korzystanie z komunikacji miejskiej. Jednak, gdy wybieramy samochód, to koniecznie trzeba sprawdzić, w jakich miejscach wyznaczone zostały parkingi i dokładnie sprawdzić, gdzie nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Pamiętajmy, aby nie zostawiać w aucie wartościowych przedmiotów, które mogłyby zachęcić potencjalnego złodzieja. Z kolei na cmentarz najlepiej zabierać ze sobą tylko niezbędne dokumenty i wyznaczoną ilość pieniędzy. Schowaj portfel w bezpiecznym miejscu.

Źródło: Uwaga kierowcy! Policja rozpoczyna akcje "Znicz" i "Hiena". Będą mandaty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE