powiat pilski

i

Autor: powiat pilski

INWESTYCJE

Rusza budowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamiennej w Pile

2023-11-02 14:00

Ciąg pieszo rowerowy będzie zaczynał się przy wjeździe na ul. Kamienną z drogi wojewódzkiej na Szydłowo i kończył przy ul. Agatowej w Gładyszewie.

Powiat Pilski rozpoczyna budowę 1,5 kilometrowego chodnika wzdłuż ulicy Kamiennej z dopuszczeniem na nim ruchu rowerowego. -Tempo budowy będzie szybkie, podobnie jak zrealizowaliśmy modernizację blisko 2-km odcinka ul. Kamiennej, którą przypomnę przejęliśmy w zarząd od Gminy Piła dosłownie kilkanaście miesięcy temu. Dzisiaj jest już wyremontowana i bezpieczna. Obiecaliśmy wtedy mieszkańcom również budowę bezpiecznego ciągu pieszo- rowerowego i w ciągu 150 dni od podpisania umowy z wykonawca zadanie to będzie wykonane – mówi Eligiusz Komarowski starosta pilski.

W ramach budowy ścieżki zostaną doświetlone 3 przejścia dla pieszych. Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego jest natomiast zadaniem Gminy Piła. Całość inwestycji to koszt 1 mln 200 tys. zł, z czego 80% Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat pilski planuje już budowę kolejnego odcinka chodnika z ruchem rowerowym do Nowej Zawady, powinna ona ruszyć wiosną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE