Policja

i

Autor: KPP Bełchatów

tragedia

Rodzinna awatura w Złotowie. Po interwencji policji mąż ma zakaz zbliżania na dwa tygodnie

2023-11-18 10:38

Do niecodziennego zajścia miało dość w Złotowie na początku tego tygodnia. Policja została wezwana na interwencję w jednej z rodzin. Na miejscu stwierdzili, że kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Zdecydowali, że mąż dostanie dwutygodniowy zakaz zbliżania się oraz nakaz tymczasowej wyprowadzki.

Dramat rodzinny w Złotowie. Mąż ma zakaz zbliżania się do żony

Do kłótni miało dojść w okolicach 13 listopada 2023. Nie wiadomo dokładnie, kto zgłosił całe zajście. Wiadomo jedynie, że po przybyciu na miejsce, policja nie zastała mężczyzny. Oddalił on od miejsca zamieszkania. Policjanci po rozmowie z kobietą stwierdzili, że jest ona ofiarą przemocy domowej.

- Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosowanie wobec agresora, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Ponadto mężczyzna w tym czasie nie może również kontaktować się z żoną. 37-latek został zatrzymany i w obecności mundurowych, zabrał z mieszkania niezbędne rzeczy, a następnie został doprowadzony do złotowskiej jednostki, gdzie wykonano z nim dalsze czynności - relacjonuje asp. Damian Pachuc, oficer prasowy policji w Złotowie - dla portalu epoznan.pl.

Jak zaznacza policja, nakaz może zostać przedłużony na wniosek sądu.

Pierwsza pomoc: atak serca

Fundacja SEXEDPL zaprezentowała filmy promujące tegoroczną kampanię społeczną, promującą Antyprzemocową Linię Pomocy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE