policja

i

Autor: KPP Piła

Posypały się kolejne mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących zasad

2020-04-08 10:19

Niestety niektórzy nie potrafią dostosować się do przestrzegania nowych zasad. Do kilku wykroczeń doszło również w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim.

Tylko od weekendu, policjanci z czarnkowskiej komendy wystawili kilka mandatów osobom, które nie przestrzegają obowiązujących zasad. W minioną sobotę funkcjonariusze ukarali trzech mężczyzn, którzy spotkali się na przystanku autobusowym i nie zachowywali nakazanej odległości od siebie. Z kolei w miniona niedziele, policjanci zauważyli na ul. Sikorskiego dwóch chłopców, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. 14-latkowie trafili w ręce rodziców, którzy otrzymali również mandaty.

Kolejnym przykładem lekkomyślności i braku odpowiedzialności, wykazali się tego samego dnia trzej młodzi mężczyźni, którzy spotkali się towarzysko w pobliżu zbiornika wodnego przy ulicy Międzyleskiej w Wieleniu. Wyjaśnili policjantom, że wiedzą o obowiązujących przepisach, ale sądzili, że w tak małym gronie mogą się spotkać.

Mówi Karolina Górzna - Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

Doszło także do złamania kwarantanny. Mieszkaniec gminy Wieleń wrócił z zagranicy i został objęty kwarantanną. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna poszedł z dzieckiem na spacer i lekceważąco odnosił się do objętych go zasad.
Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Za nie stosowanie się do obowiązujących przepisów grozi grzywna do 5 tys. zł. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę w wysokości 30 tys. zł.