sp2pila.edupage.org

i

Autor: sp2pila.edupage.org

OŚWIATA

Pilska „Dwójka” z nagrodą Komisji Europejskiej

2023-09-27 16:28

Znamy już laureatów konkursu Europejskiej Nagrody za Innowacyjne Nauczanie 2023. Jednym z nich jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

Europejską Nagrodę za Innowacyjne Nauczanie w 2023 r. w kategorii „Wczesna edukacja i opieka nad dzieckiem”, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, otrzymała za realizację projektu Erasmus + „Trudne tematy w dobrej zabawie – wychowanie ku przyszłości”. Jego wdrażanie rozpoczęło się w  Publicznym Przedszkolu nr 7 im. Pszczółki Mai w Pile i  było kontynuowane oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków  Polskich w Pile. 

- Sama nominacja projektu do Nagrody European Innovative Teaching Award (EITA) w 2023 roku, była dla nauczycieli wyrazem uznania dla ich pomysłów na edukację małego dziecka. Bycie laureatem to nobilitacja nauczycieli pracujących w oddziałach przedszkolnych, naszej szkoły i miasta. Jest też olbrzymią motywacją do dalszej pracy i zobowiązaniem, by dalej próbować, tworzyć i wnosić to co najlepsze w rozwój zawodu nauczyciela oraz edukacji małego dziecka – podkreśla Lidia Wójciak, autorka i koordynatorka projektu. Obszar tematyczny wybrany dla tegorocznej edycji Nagrody to „Edukacja i innowacje” i był ściśle powiązany z Europejskim Rokiem Umiejętności. W ramach konkursu wyróżniono łącznie 93 projekty z 32 krajów europejskich. Wśród nich Komisja Europejska wskazała 14 wybitnych projektów edukacyjnych, prezentujących współczesne podejścia do nauczania i uczenia się stosowane przez wychowawców w żłobkach oraz nauczycieli w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych. Jednym z nich jest projekt „Trudne tematy w dobrej zabawie – wychowanie ku przyszłości”, zrealizowany przez nauczycieli pilskiej „Dwójki”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE