Powiat Pilski

i

Autor: powiat pislki

INWESTYCJE

Intensywne prace przy budowie drogi Nowy Dwór-Leżenica

2023-06-06 14:55

Trwają intensywne prace przy budowie 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej z Nowego Dworu do Leżenicy w gminie Szydłowo. Na jej modernizację mieszkańcy czekali kilkanaście lat.

Władze powiatu przystąpiły do działania i w ubiegłym roku pozyskały prawie 3 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wkrótce rozpoczęły się prace na drodze.  Obecnie na tym prawie 2 km odcinku pojawia się już nowa twarda nawierzchnia (do tej pory droga była gruntowa). Wykonane zostaną też pobocza i przybędzie oznakowanie pionowe i poziome. Droga zostanie poszerzona, a dodatkowo w Nowym Dworze pojawią się trzy progi zwalniające, bariera ochronna i przejście dla pieszych w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej. - Konsekwentnie wymazujemy białe plamy na drogowej mapie powiatu pilskiego, gdzie zarządzamy około 400 km dróg. Odcinek Nowy Dwór-Leżenica był jednym z ostatnich pozbawionych twardej nawierzchni. Oprócz strony wizualnej zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników tej drogi – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  W trakcie prac kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE