czyste powietrze 2024

i

Autor: gov.pl

„Czyste Powietrze” w Trzciance

2022-05-13 15:02

Jak można skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” dowiedzą się mieszkańcy Trzcianki podczas spotkania organizowanego przez Urząd Miasta. Dodatkowe środki przyznawane są m.in. na wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków.

Na otwartym spotkaniu specjaliści wyjaśnią, kto i w jaki sposób może się ubiegać o te pieniądze. Dowiemy się m.in. jakie są formy dofinansowania i jak wygląda proces wnioskowania o środki. A można uzyskać dotację w wysokości 30 lub nawet 60 % procent poniesionych kosztów. Wszystko zależy od tego jakie mamy dochody i od rodzaju inwestycji objętej dofinansowaniem. Pieniądze możemy otrzymać na wymianę: źródła ciepła i instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody, a także ocieplenia ścian zewnętrznych oraz przegród budowlanych, dachu, podłogi lub stropu nad piwnicą, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz cieszącą się dużym powodzeniem fotowoltaikę.

Warto więc zainteresować się tym programem. Szczegóły na otwartym spotkaniu dedykowanym wszystkim mieszkańcom gminy Trzcianki, które odbędzie się we 27 maja o 16-tej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rychliku. .