szczepienie

i

Autor: Pixabay

Bezpłatny transport na szczepienia dla pilskich seniorów

2021-01-19 9:40

Pilscy seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktów Szczepień.

Specjalny samochód dostosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych podjedzie pod dom i zawiezie ich na szczepienie. Mówi Marian Martenka, koordynator akcji.

- Urząd Miasta Piły wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do Punktów Szczepień i organizuje transport.

Transport przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, osób powyżej 70 roku życia oraz osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

- Transport będzie świadczony zarówno na pierwsze jak i drugie szczepienie, będzie organizowany również dla opiekunów osób starszych. Wszystkie przewozy będą dokonywane w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami stacji sanitarnej i wytycznymi ministerstwa.

Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu 67 210 42 99 lub mailowo na adres: mmartenka@um.pila.pl. Natomiast na szczepienie umówić się można za pośrednictwem specjalnej infolinii 989, poprzez Internetowe Konto Pacjenta oraz osobiście w placówce POZ.