Autostopowicz z Chodzieży okradł kierowcę. Policjanci szybko zapukali do jego domu

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Autostopowicz z Chodzieży okradł kierowcę. Policjanci szybko zapukali do jego domu

zuchwała kradzież

Autostopowicz z Chodzieży okradł kierowcę. Policjanci szybko zapukali do jego domu

2024-03-12 11:15

Mieszkaniec Chodzieży miał dobre serce i postanowił zabrać autostopowicza. To okazało się jednak błędem. Młody pasażer wykorzystał sytuację i postanowił okraść kierowcę. Policjanci szybko dotarli do sprawcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (9 marca) po godzinie 4:00. Mieszkaniec Chodzieży wyjechał do pracy. W trakcie jazdy, na trasie zobaczył stojącego na poboczu z wystawioną ręką autostopowicza. - Kierowca, z dobroci serca, zatrzymał się i zabrał młodego mężczyznę w celu podwiezienia. Niestety ten, zamiast docenić fakt, iż ktoś się zatrzymał i go zabrał, w zuchwały sposób i wykorzystując nieuwagę kierowcy, okradł go - informują policjanci z Chodzieży.

Łupem złodzieja padł portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 1500 złotych. - Kierowca zorientował się, że został okradziony dopiero w momencie, kiedy potrzebował portfel - dodają mundurowi.

Poszkodowany natychmiast zgłosił się na policję. Mundurowi na podstawie wszystkich informacji szybko wytypowali sprawcę, którym okazał się 17-latek. - Ten początkowo przeczył temu, by miał związek z jakąkolwiek kradzieżą, jednakże po chwili przyznał się do winy i oddał policjantom schowany w domu portfel - tłumaczą mundurowi.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący zuchwałej kradzieży portfela z dokumentami oraz gotówką. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Co najczęściej kradną złodzieje w sklepach spożywczych? Sprawdź!

Źródło: Autostopowicz z Chodzieży okradł kierowcę. Policjanci szybko zapukali do jego domu