60-latek zasłabł w trakcie pracy. Dramatyczne wydarzenia w wielkopolskim Okonku

i

Autor: Karol Szadkowski (AMZ Kutno) [CC BY-SA 4.0] 60-latek zasłabł w trakcie pracy. Dramatyczne wydarzenia w wielkopolskim Okonku

Niebezpieczne zdarzenie

60-latek zasłabł w trakcie pracy. Dramatyczne wydarzenia w wielkopolskim Okonku

2023-03-18 10:21

Dramatyczne wydarzenia w miejscowości Okonek (pow. złotowski) w Wielkopolsce. Pracownik firmy wykonującej prace ziemne, zasłabł w wykopie i przestał oddychać. Potrzebna była szybka akcja, aby uratować życie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w czwartek (16 marca) po godzinie 15:00 w Okonku. Służby otrzymały zgłoszenie, że pracownik firmy wykonującej prace ziemne, zasłabł w wykopie i przestał oddychać. Potrzebna była szybka interwencja, aby uratować życie mężczyzny.

- Z uwagi na to, że sytuacja miała miejsce w pobliżu Komisariatu Policji w Okonku, dyżurny złotowskiej jednostki podjął decyzję o skierowaniu na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu - mówi mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do wykonania resuscytacji krążeniowo oddechowej, którą prowadzili przez około 10 minut do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. - 60-letniemu mężczyźnie po kilku minutach przy użyciu defibrylatora, przywrócono funkcje życiowe. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna, podjęto decyzję o niezwłocznym przetransportowaniu go do szpitala - mówi mł. asp. Pachuc.

W trakcie przejazdu w karetce, dalszej pomocy i asysty udzielał okonecki funkcjonariusz, który rozpoczął resuscytację. W szpitalu mężczyźnie została udzielona dalsza pomoc.

Źródło: 60-latek zasłabł w trakcie pracy. Dramatyczne wydarzenia w wielkopolskim Okonku