Szkoła rodzenia

i

Autor: MW

Szkoła rodzenia w Szpitalu Specjalistycznym w Pile już działa !

2020-02-24 14:40

Bardzo dobra informacja dla przyszłych mam z Piły i północnej Wielkopolski: w Szpitalu Specjalistycznym w Pile powstała szkoła rodzenia i poradnia karmienia piersią.

Wszystko jest bezpłatne i ma sprawić, aby szpital był coraz bardziej przyjazny pacjentom.

- Najpiękniejszą rzeczą na świecie jest przytulić swoje dziecię. To bardzo piękne, ale żeby się do tego właściwie przygotować, trzeba wykonać trochę pracy i będziemy ją tutaj wykonywać dzięki profesjonalnemu zespołowi osób do tego przygotowanych.

– podkreśla dyrektor Szpitala Specjalistycznego, Wojciech Szafrański.

Przyszpitalna szkoła rodzenia powstała po to, aby mamy bardziej świadomie przychodziły do porodu i żeby odpowiednio je do niego przygotować.

- Bardzo się cieszymy się, że będziemy bliżej naszych rodzących. Będą mogły poznać nas wcześniej i obejrzeć bloku porodowy. Nie będzie to dla nich takie obce i nie będa musiały już się tak bać.

Dzięki szkole rodzenia pacjentki, które zdecydują się rodzić w naszym szpitalu, będą miały pełną opiekę: od początku ciąży, w czasie porodu i również po nim.

– wyjaśnia położna Katarzyna Pochylska, oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego.

Zajęcia w szkole rodzenia to osiem spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Jednorazowo uczestniczy w nich pięć par. Oprócz położnych prowadzą je: psycholog, położnik i fizjoterapeuta. Szkoła jest bezpłatna.

- Jesteśmy specjalistkami z zakresu opieki okołoporodowej. Będziemy uczyć i zmniejszać obawy związane z porodem, po to aby przystąpić do niego w sposób świadomy i szczęśliwy.

- mówi Patrycja Kollasa, położna bloku porodowego.

W ubiegłym roku w pilskim szpitalu urodziło się 1005 dzieci. A tylko w styczniu tego roku aż 98 ! To rekord pilskiej porodówki, która w ubiegłorocznym rankingu fundacji „Rodzić po ludzku” awansowała z 19. na 5. miejsce na 35 placówek w Wielkopolsce.