KPP ZŁOTÓW

i

Autor: KPP Złotów

POLICJA

Sprawca przemocy domowej aresztowany

2023-09-25 14:10

Na początku września, policjanci ze Złotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Wówczas wobec mężczyzny orzeczono zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazano opuszczenie miejsca zamieszkania. 67 letni mieszkaniec gminy Złotów nie stosował się do tych środków.

Na początku września tego roku złotowscy policjanci podjęli interwencję wobec sprawcy przemocy domowej w jednym z domów na terenie gminy Złotów. Po zebraniu materiału dowodowego wobec mężczyzny, który od początku roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną Prokurator wydał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

- Pomimo orzeczonych środków, 67 latek nie stosował się do nich grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Po interwencji mundurowych, został zatrzymany - powiedział nam Damian Pachuc ze złotowskiej policji. Na wniosek funkcjonariuszy, Prokurator Rejonowy ze Złotowa wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawcy przemocy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE