Burze

Potężna burza w Pile. Powalone drzewa zablokowały wiele dróg w mieście

2024-06-30 17:25

Potężna burza przetacza się przez Wielkopolskę. Szczególnie niebezpiecznie jest w Pile. Powalone przez silny wiatr drzewa zablokowały m.in. drogę krajową nr 11 w okolicach Dobrzycy. Również wiele miejskich dróg jest nieprzejezdnych.

Burza w Wielkopolsce. Powalone drzewa zablokowały wiele dróg w Pile

Powalone przez silny wiatr drzewa zablokowały w niedzielne popołudnie drogę krajową nr 11 w okolicach Dobrzycy w powiecie pilskim  – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA przekazał, że około godz. 16.30 na 178. kilometrze drogi krajowej nr 11, na odcinku między Piłą a Krępskiem, powalone drzewa zablokowały jezdnię w obu kierunkach.  Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 18.30. 

Strażacy mają ręce pełne roboty w całym mieście. Jednostki z Piły oraz pobliskich OSP prowadzą działania przy skutkach wichury. Jak podaje magistrat, straż miejska i straż pożarna otrzymały już ponad 140 zgłoszeń. Większość zgłoszeń dotyczy wiatrołomów. Poza DK 11 nieprzejezdne są także miejskie drogi, m.in. ul. Dąbrowskiego, Paderewskiego, Młodych, a także al. Niepodległości w rejonie starego młyna i Wojska Polskiego w rejonie od skrzyżowania z ul. Dzieci Polskich. Nie ma informacji, by w nawałnicy ktokolwiek został ranny.

Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał po godz. 17.00, że jak dotąd w całym regionie – oprócz Piły – zanotowano pojedyncze przypadki interwencji związanych z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Dla rejonu Piły, podobnie jak dla części woj. wielkopolskiego, obowiązuje ostrzegający przed burzami alert trzeciego stopnia. Według prognoz do poniedziałku do godz. 3.00 mogą tam wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm i porywy wiatru do 130 km/h. Według synoptyków IMGW lokalnie możliwe jest też wystąpienie opadów gradu czy trąb powietrznych.

Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza
Listen on Spreaker.