Seniorka

i

Autor: Pixabay Seniorka z Tarnowa straciła oszczędności swojego życia

Policja

Oszustwo na "policjanta" w Pile. Seniorka straciła oszczędności życia

2024-03-28 19:43

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby powiązane z oszustwami na "policjanta" – poinformował w czwartek sierż. szt. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Dodał, że sprawcy zabrali w sumie trzem seniorkom ponad 100 tys. zł.

Seniorka straciła 100 tys. złotych

Oficer prasowy KPP w Pile sierż. szt. Wojciech Zeszot poinformował w czwartek, że oszuści podczas rozmów telefonicznych podawali się za policjantów.

- Mówili m.in. o tym, że spodziewają się napadu przez zorganizowaną grupę przestępczą i w ten sposób klienci banku mogą stracić wszystkie pieniądze. Podczas rozmowy nakłaniali swoje ofiary, aby jak najszybciej wypłaciły swoje oszczędności i przekazały je policjantom lub pozostawiły we wskazanym miejscu – tłumaczył Zeszot

Dodał, że przestępcom udało się zmanipulować dwie seniorki z Wielkopolski. Jedna z nich oddała im ponad 30 tys. zł w gotówce oraz biżuterię o wartości blisko 5 tys. zł, druga - ponad 20 tys. zł.

Policjanci z pionu kryminalnego ustalili personalia sprawców, obaj są mieszkańcami powiatu bydgoskiego. 25- i 21-latek zostali zatrzymani. W mieszkaniu młodszego policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 tys. zł gotówki oraz blisko 70 gramów narkotyków.

Oficer prasowy podkreślił, że policjanci udowodnili też kolejne przestępstwo dokonane w Chojnicach. Tam starszy mężczyzna odebrał od oszukanej seniorki gotówkę o łącznej wartości ponad 55 tys. zł. Śledczy podkreślają, że sprawa może być rozwojowa.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu trzech oszustw, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo młodszy ze sprawców odpowie za posiadanie narkotyków – wskazał Zeszot

Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Zobacz także: Nietypowa interwencja straży miejskiej w Poznaniu. Funkcjonariusze Ekopatrolu uwolnili pustułkę z ratuszowej wieży

Kradzież auta, pościg i strzały! Ale akcja Wielkopolskiej Policji
Źródło: Oszustwo na "policjanta" w Pile. Seniorka straciła oszczędności życia