Banery wyborcze w Poznaniu

i

Autor: Szymon Miś Tylko na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu jest ich kilkadziesiąt!

Wybory 2023

Niszczą bannery wyborcze w Wielkopolsce! Jeden z kandydatów zareagował!

Niszczenie bannerów wyborczych jest karalne! Można za to nawet wylądować w więzieniu. Najczęściej takie zachowania są kierowane polaryzacją społeczeństwa, bądź chęcią zajęcia przez siebie samego miejsca na banner wyborczy. Kampania wyborcza trwa w pełni, więc takich przypadków jest coraz więcej. O jednej z takich spraw opowiedział nam kandydat Lewicy z okręgu pilskiego.

Niszczone banery wyborcze w okręgu pilskim

W rodzinnej miejscowości kandydata z okręgu pilskiego - Adama Bocha z Lewicy, w Grodzisku Wielkopolskim doszło do zniszczenia baneru wyborczego kandydata. - Napisało do mnie paru znajomych, którzy widzieli na słupach resztki zerwanych plakatów. Mam informację, kto to może być, ale czekam na więcej dowodów. Na pewno tego nie zostawię, bo nie ma z mojej strony przyzwolenia na wandalizm i brak poszanowania dla demokracji - opowiedział nam Adam Boch, piąty na liście Lewicy w okręgu pilskim.

Niszczenie banerów - konsekwencje

Pamiętajmy, że banery i plakaty wyborcze pełnią funkcję informacyjną, oraz są mieniem. Podlegają więc pod dwa przepisy. W jednym wypadku - utrudnianie dostępu do informacji może kosztować nas mandatem w wysokości powyżej 500 złotych, a w przypadku niszczenia mienia kara grzywny do 5 tysięcy złotych, lub kara więzienia nawet do 5 lat.

Kampania wyborcza trwa

Wybory już 15 października, do 13 października do północy komitety wyborcze mają prawo do wywieszania nowych banerów. Co ważne - nie wolno ich zrywać także podczas trwania ciszy wyborczej, gdyż może to być uznane za łamanie ciszy, oraz agitację na rzecz innych kandydatów.

Express Biedrzyckiej - Piotr ZGORZELSKI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE