TTSR

i

Autor: Organizator

ttsr

Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie

2024-07-08 9:49

Już wkrótce Szczecin stanie się centrum międzynarodowych regat The Tall Ships Races 2024. Towarzyszące temu wydarzeniu Jarmark pod Żaglami i Aleja Artystów zapewnią odwiedzającym niezapomniane wrażenia i bogactwo atrakcji.

W dniach 2-5 sierpnia 2024 roku, Szczecin zamieni się w tętniący życiem jarmark, pełen barwnych stoisk, wyjątkowych smaków i artystycznych uniesień. Jarmark pod Żaglami oraz Aleja Artystów to doskonała okazja, aby wziąć udział w święcie kultury, tradycji i sztuki, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów. Łącznie to niemal 250 stoisk, na których znajdą się same perełki.

Jarmark pod Żaglami

Jarmark pod Żaglami oferuje szeroki wybór unikalnych produktów, które trudno znaleźć w centrach handlowych. Na stoiskach odwiedzający znajdą m.in.:

- Pamiątki marynistyczne: akcesoria i biżuteria o tematyce morskiej, w tym breloki do kluczy, plecaki, pokrowce na butelki i torby na rower.

- Rękodzieło: wyroby ze szkła (malowane, wytapiane), dekoracje z drewna, biżuteria autorska (ze szkła, kamieni naturalnych, skór), ręcznie robione świece sojowe, wianuszki, kwiaty z tkaniny, papieru i tworzywa sztucznego.

- Ceramikę: ceramikę artystyczną i użytkową, m.in. dzbanki, garnki, filiżanki, pamiątki.

- Kosmetyki i akcesoria: kosmetyki różane, perfumy, ręcznie robione notesy, kadzidełka.

- Wyroby spożywcze: dostępna będzie lokalna żywność, kiełbasy, paprykarz szczeciński, bułki z szarpanym mięsem, oraz przysmaki z różnych zakątków świata - portugalskie przekąski, lody naturalne, przysmaki tureckie, sushi.

- Ręcznie robioną biżuterię: biżuteria ze srebra, bursztynu, kamieni naturalnych i pereł, a także biżuteria pokryta metalem z naturalnych roślin.

Aleja Artystów

Podczas wydarzenia nie zabraknie znanej dobrze wszystkim Alei Artystów. To miejsce, gdzie twórcy prezentują swoje prace i talenty, oferując:

- Malarstwo i rzeźby: reprodukcje obrazów znanych malarzy, unikalne rzeźby.

- Fotografia: artystyczne zdjęcia przedstawiające krajobrazy i portrety.

- Literatura: książki autorów szczecińskich, albumy, przewodniki.

- Wyroby handmade: poduszki z nadrukami, kubki, torby, shopperki, worko-plecaki.

Wydarzenie rozpocznie się drugiego sierpnia. 

Źródło: Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie