Biblioteka Piła

i

Autor: Facebook: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile

Biblioteka zamknięta, ale z dostępem do książek

2020-03-31 11:37

Pilskie biblioteki są zamknięte do odwołania. W tym czasie nie wypożyczamy książek, ale cały czas można korzystać z internetowych bibliotek e-booków.

W związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusem pilska biblioteka główna oraz wszystkie filie są zamknięte. Placówka oferuje jednak darmowy dostęp do e-booków - mówi Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektorka pilskiej biblioteki.

- Nie zostawiamy czytelnika samych, mamy do zaoferowania kody do książek w formie elektronicznej w liczbie praktycznie nieograniczonej do platformy IBUK Libra oraz no niestety w ograniczonej liczbie, ważne tylko jeden miesiąc, do platformy Legimi.

Kody są wydawane zdalnie. Każdy kto chce z nich skorzystać powinien wysłać wiadomość na adres: wypozyczalnia@biblioteka.pila.pl

- Również na naszej stronie internetowej udostępniamy spotkania autorskie online nagrywane przez znanych pisarzy polskich także można też korzystać z tych spotkań. Można również na naszej stronie znaleźć linki do portalu Wolne Lektury, gdzie znajdują się dostępne lektury szkolne, a także do katalogów Polony, czyli największej biblioteki cyfrowej w Polsce, biblioteki prowadzonej przez Bibliotekę Narodową.

Na czas zamknięcia bibliotek przesunięte zostaną terminy zwrotów książek, a opłaty za ich przetrzymywanie nie będą naliczane.