Powiat Pilski

i

Autor: powiat pilski

INWESTYCJE

1,6 mln rządowej dotacji na budowę łącznika w szpitalu w Wyrzysku

2023-09-29 17:58

W Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku już niebawem będzie budowany łącznik między trzema budynkami, który ułatwi pacjentom i personelowi przemieszczanie się po szpitalu i wpłynie na rozwój placówki w kierunku rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej.

Budowa łącznika jest możliwa dzięki dofinansowaniu z dotacji celowej w wysokości 1 mln 600 tys. zł. Powiat Pilski dołoży do tej inwestycji 400 tys. zł. Umowa na dofinansowanie została już podpisana.- Na tę inwestycję czekano wiele lat. Pierwsza próba pozyskania pieniędzy, jaka miała miejsce kilka lat temu, zakończyła się niepowodzeniem. Jednak determinacja władz powiatu i moich współpracowników w końcu zakończyła się sukcesem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. W ramach tej inwestycji utworzone zostaną między innymi nowe sale rehabilitacyjne, co w efekcie przełoży się na możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów. Zwiększy się również komfort przebywających tu chorych.

 To kolejna w ostatnim czasie inwestycja w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Wcześniej do placówki trafiła między innymi nowa karetka, mobilny rentgen czy sprzęt medyczny dla pracowni endoskopii i oddziału rehabilitacyjnego. Szpital Powiatowy w Wyrzysku od kilku lat zmienia swoje oblicze i skupia się na rozwoju zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz rehabilitacji. Dzięki temu pacjent może tu kontynuować leczenie po pobycie także w innych szpitalach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE