Przemoc

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Znęcał się nad partnerką i jej synem

2022-11-15 19:09

32-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką oraz jej synem. Sprawca przemocy domowej został już zatrzymany przez złotowskich policjantów.

Policjanciinterweniowali w związku ze zgłoszeniem awantury w jednym z mieszkań. Po przybyciu na miejsce okazało się, że 32-letni mężczyzna, do którego wezwano patrol, znęcał się na swoją partnerką oraz jej synem. Do awantur i wyzwisk miało dochodzić od około dwóch lat, a w dniu interwencji sprawca przemocy miał uderzać kobietę oraz podduszać jej syna, grożąc przy tym, że pozbawi ich życia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

32-latek usłyszał już zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad członkami rodziny oraz uszkodzenia ciała. Decyzją Prokuratury, mężczyźnie nakazano opuszczenie miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy, kiedy jesteśmy ofiarami przemocy domowej, możemy skorzystać z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej lub policji. Działa również całodobowa infolinia pod numerem 800-12-00-02 gdzie bezpłatnie można uzyskać pomoc psychologiczną i prawną.