Policja

i

Autor: policja.gov.pl

POLICJA

Zatrzymany sprawca kradzieży „na przebite koło”

2023-09-21 12:32

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Szczecinie nad Odrą zatrzymali 41-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę kierującego i ukradł mu z pojazdu torbę z zawartością dużej ilości gotówki.

Pod koniec lipca bieżącego roku funkcjonariusze pilskiej jednostki zostali zawiadomieni o kradzieży torby, która znajdowała się w pojeździe zgłaszającego. W jej wnętrzu znajdowała się gotówka w kwocie 3 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Ich wytężona praca pozwoliła nie tylko ustalić sposób w jaki doszło do przestępstwa, ale również wytypować sprawcę. - Policjanci ustalili, że pokrzywdzony był obserwowany już wcześniej, kiedy wychodził z jednego z pilskich banków. W ręku trzymał torbę wypełnioną gotówką. Chwilę później przejechał kilka ulic, zaparkował samochód na parkingu i poszedł do pobliskiego sklepu. Tam pod jego nieobecność sprawca przedziurawił ostrym narzędziem oponę i czekał na dalszy rozwój sytuacji. W momencie, gdy pokrzywdzony wrócił ze sklepu i zorientował się, że ma przebite koło sprawca wykorzystał moment nieuwagi i zabrał z samochodu torbę - powiedział Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Mundurowi ustalili, że odpowiedzialnym za kradzież jest 41-letni obywatel Gruzji, który przebywa na terenie wielkopolski. Okazało się też, że ten sam mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów Komisariatu Policji w Szczecinie nad Odrą. W piątek, 15 września funkcjonariusze z Piły oraz Szczecina udali się do Kościana, gdzie zatrzymali sprawcę. Mężczyzna przyznał się do kradzieży na terenie Piły. Za popełnione przestępstwo przewidywana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie może ponieść 41-latek ponieważ jest on podejrzany o popełnienie podobnych przestępstw na terenie Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE