dzban w Pile

i

Autor: Pixabay/ Scren Facebook Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile

Archeolodzy

Zaskakujące odkrycie w Pile! Znaleziono... dzban z około XV wieku. Zobaczcie to nagranie

O nietypowym znalezisku informuje w mediach społecznościowych Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile. Co wiadomo o tym historycznym przedmiocie? Koniecznie zobaczcie to nagranie.

Rozpoczął się kolejny sezon podwodnych archeologicznych penetracji w Gwdzie - czytamy w poście opublikowanym przez Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile. Z pewnością archeolodzy są zadowoleni z tego odkrycia. 

W Pile odkryto dzban z około XV wieku!

W mediach społecznościowych opublikowano wyjątkowe na granie, na którym widać, jak nurek pokazuje tajemniczy przedmiot. Co prawda widoczność nie jest doskonała, ze względu na przejrzystość wody, ale na wideo doskonale widać zarys dzbana. 

Rozpoczął się kolejny sezon podwodnych archeologicznych penetracji w Gwdzie. Prowadzone są przez naszego archeologa Jarosława Rolę przy wsparciu Stowarzyszenia Nurkowego Gwda - podano. - Już pierwsze nurkowania przekonują, że także w tym roku nie będą się pod wodą nudzili. Na filmie autorstwa pana Krzysztofa Kwiatonia udokumentowano, odkrycie fragmentu dzbana z około XV wieku - informują zadowoleni odkrywcy.

Zobaczcie to wideo. Będziemy informować o dalszych ustaleniach związanych z odkryciem. 

Nowoczesny basen powstanie w Poznaniu. Mamy wizualizacje:

Krwawe łzy na twarzy Maryi. Wierni uczcili 75 rocznicę Cudu Lubelskiego
Listen on Spreaker. Źródło: Zaskakujące odkrycie w Pile! Znaleziono... dzban z około XV wieku. Zobaczcie to nagranie