Wystartowała 3. edycja akcji "Jestem zameldowany - jestem fair"

2021-02-18 13:28

„Jestem zameldowany – jestem fair” - to nazwa akcji, którą realizuje gmina Szydłowo. Cel to zachęcenie mieszkańców gminy, aby w swoich zeznaniach podatkowych wskazywali gminę Szydłowo jako miejsce zamieszkania.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców gminy, szczególnie tych którzy nie są w niej na stale zameldowani, aby w swoich zeznaniach podatkowych wskazywali gminę Szydłowo jako miejsce zamieszkania. Mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt Szydłowa.

- Można nie być zameldowanym, mieszkać na terenie gminy, ale można płacić u nas te 37 procent PIT, które będzie trafiało do naszego budżetu. Wystarczy w formularzu PIT zaznaczyć odpowiednią rubrykę miejsca zamieszkania i w ten sposób wykazać się lokalnym patriotyzmem.

Według szacunków szydłowskich samorządowców, 30 procent mieszkańców gminy nie płaci tutaj swojego podatku dochodowego, a to oznacza, że z gminnego budżetu „ucieka” ponad 3 mln złotych. Mówi radny gminy Szydłowo, Paweł Kądziela.

- 38 procent podatku trafia później do naszej gminy. Są to środki, które możemy inwestować, za które możemy budować chodniki, oświetlenie, drogi i całą naszą, gminną infrastrukturę.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Akcja trwa do 10 maja. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy Szydłowo.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres: online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?