KPP Piła

i

Autor: KPP Piła

policja

Sprawca kradzieży gotówki zatrzymany

2024-07-03 9:57

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zatrzymali sprawcę kradzieży gotówki w kwocie 1000 złotych należącej do Stowarzyszenia Nurków Niepełnosprawnych w Pile. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Piły. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W poniedziałek, 1 lipca bieżącego roku policjanci pilskiej jednostki zostali zawiadomieni o kradzieży, do której doszło dwa dni wcześniej na terenie Bazy Rehabilitacyjno – Nurkowej, znajdującej się przy jeziorze Płotki w Pile. Sprawca ukradł saszetkę, w której znajdowala się gotówka w kwocie 1000 złotych, pochodząca ze zbiórki prowadzonej przez Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych w Pile.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. W oparciu o zapis monitoringu policjanci ustalili wizerunek, a później dane personalne sprawcy. Okazał się nim 16-letni pilanin, który został zatrzymany dziś rano. Nieletni przyznał się do popełnienia czynu zabronionego. Teraz o jego losach zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.