pila.pl

i

Autor: pila.pl

INWESTYCJE

Przebudowa ulicy Krzywej i inne inwestycje w rejonie lotniska

2023-09-15 12:38

Zachodnia część Piły powoli zmienia się w plac budowy. Trwa przebudowa ulicy Krzywej, a wkrótce rozpocznie się kilka innych, ważnych dla miasta inwestycji.

Przebudowa ulicy Krzywej, to prawie kilometr nowej drogi, co oznacza całkowitą przemianę tej przestrzeni. - Inwestycja powinna zakończyć się do końca bieżącego roku, jednak jest duża szansa, że prace zakończą się przed terminem. Jeszcze we wrześniu położona zostanie warstwa ścieralna jezdni  – mówi prezydent Piły Piotr Głowski. Jeśli pogoda nie storpeduje inwestycyjnych planów, to układanie warstwy ścieralnej planowane jest na 22 i 23 września. W tych dnia ulica będzie zamknięta dla ruchu. - Kwestie dojazdu do firm działających przy Krzywej w tym czasie, będziemy uzgadniać indywidualnie z przedsiębiorcami – deklaruje Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Przebudowa Krzywej to nie jedyna inwestycja w tej części miasta. Jeszcze we wrześniu skończą się postępowania przetargowe, które dotyczą terenów po drugiej stronie alei Wojska Polskiego. Chodzi o budowę nowej drogi, która będzie obsługiwać projektowany przy lotnisku park przemysłowy, budowę Centrum Edukacji Lotniczej oraz o doprowadzenie do CEL światłowodu. Jak jednak podkreśla prezydent P. Głowski, do wykonania tych zadań niezbędne będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, których przekazanie Polsce wstrzymuje Komisja Europejska. Dzięki środkom z KPO bowiem, samorządy mogłyby sfinansować takie działania, bo są one przeznaczone na tego typu inwestycje, w tym na rozbudowę infrastrukturę dla przedsiębiorczości. - Jesteśmy dokumentacyjnie przygotowani i czekamy na ich uruchomienie tych środków. Być może październikowe wybory rozstrzygną, że stanie się to możliwe i będziemy mogli z tych pieniędzy skorzystać, bo pojawią się rządzący, którzy nie będą prowadzić polityki destrukcyjnej w zakresie praworządności i sądownictwa. Musimy bowiem pamiętać, że to niezależne od polityków sądy gwarantują społeczną kontrolę nad wydatkowaniem publicznych pieniędzy i dla tego Unia Europejska wstrzymuje przekazanie tych środków Polsce – zaznacza prezydent Piotr Głowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE