sport

Polonia Piła - OK Kolejarz Opole. Tłumy na inauguracji Krajowej Ligi Żużlowej i zdecydowane zwycięstwo gospodarzy [ZDJĘCIA]

2024-03-30 22:17

Wystartował sezon żużlowy w Polsce. Pierwszy ligowy mecz rozegrany został między Polonią Piła, a OK Kolejarzem Opole. Gospodarze nie dali większych szans rywalom i rozpoczęli sezon 2024 od okazałego zwycięstwa 54:36.

Polonia Piła - OK Kolejarz Opole. Pilanie wywiązali się z roli faworyta

Polonia Piła była zdecydowanym faworytem starcia, które odbyło się w Wielką Sobotę. Podopieczni Hansa Nielsena prowadzili od pierwszego biegu i z każdym kolejnym zwiększali swoją przewagę. Punktowym liderem okazał się Adam Ellis, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw opolskiego zespołu. Brytyjczyk wywalczył 12 punktów. Na słowa uznania zasługuje jednak cały pilski zespół, który pojechał na wysokim i równym poziomie.

Tłumy kibiców na stadionie przy Bydgoskiej

Piła kocha speedway. To wiedzą wszyscy kibice żużla w całej Polsce. Na stadionie zjawiło się ponad 4 tysiące kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Obiekt, który jest obecnie remontowany i trybuna na przeciwległej prostej jest wyłączona z użytku.

Zobaczcie zdjęcia z parku maszyn, a także z trybun pilskiego stadionu. Może znajdziecie na nich siebie albo swoich znajomych?