znęcacz Lipka

i

Autor: KPP Złotów

Pił i znęcał się nad rodziną. 35-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego został zatrzymany.

2020-02-26 10:53

Do aresztu trafił 35-latek z powiatu złotowskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lipki zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. 35-latek, będąc pod wpływem alkoholu, bił, wyzywał i groził najbliższym. I to nie po raz pierwszy. Jak ustalili mundurowi dramat w tej rodzinie trwał od 5 lat. W obawie o swoje zdrowie i życie rodzina musiała prosić o interwencje funkcjonariuszy. Teraz mogą już czuć się bezpieczni.

Sąd Rejonowy w Złotowie na wniosek policji i złotowskiej prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, ale grozi mu znacznie więcej, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze apelują, by zawsze reagować na przemoc domową, która rzadko bywa jednorazowym incydentem. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. W trosce o zdrowie i życie, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.