Parowóz wrócił na tory. Pt 47-65 znów wozi pasażerów na trasie Wolsztyn-Leszno

i

Autor: jhaliasz

Rozrywka

Z czego w Polsce znane są wielkopolskie miasta? Sprawdź się w naszym teście!

2024-05-31 14:25

Wielkopolska to miejsce słynące z wielu niesamowitych miejsc. Każde miasto wyróżnia się czymś unikatowym. Jednak czy dobrze znasz wielkopolskie miasta? Wiesz z czego słyną one najbardziej? Jeśli tak to nasz quiz nie powinien stanowić dla ciebie żadnego problemu!

Województwo Wielkopolskie to wiele miast z których każde ma do zaoferowania coś ciekawego. Wiele z nich jest znane nie tylko w Polsce ale także i w Europie. Czy jednak znasz najważniejsze symbole wielkopolskich miast? Wiesz z czego one słyną? Jeśli tak, to ten quiz nie powinien stanowić dla Ciebie problemu!

Quiz. Czy wiesz z czego słyną wielkopolskie miasta?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od najłatwiejszego. Jakie to miasto? Po zdjęciu zapewne rozpoznasz!
koziołki

Województwo Wielkopolskie - podstawowe dane o regionie

Województwo Wielkopolskie utworzone zostało w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje około 3,5 mln osób (30 czerwca 2020); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.

Województwo wielkopolskie zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem powierzchni i trzecie pod względem liczby ludności.

Na obszarze województwa leży aglomeracja kalisko-ostrowska i aglomeracja poznańska oraz Kaliski Okręg Przemysłowy, Konińskie Zagłębie Węgla Brunatnego i Poznański Okręg Przemysłowy.