Franieczek

Autor: FB - Justyna Franieczek

„Nasza” Justyna Franieczek dziś zawalczy o złoto!

2021-08-31 0:01

Zawodniczka pilskiej Gwardii w biegu eliminacyjny na 400m podczas Igrzysk Paraolimpijskich zajęła 3 miejsce z czasem 59.5 sek.

Tym samym zapewniła sobie udział w finale i walkę o olimpijskie podium. Podczas kwalifikacji mieszkanka powiatu pilskiego uległa jedynie swoim rywalkom z Ukrainy oraz Brazylii.

Pochodząca ze Skrzatusza Justyna Franieczek w 2011 roku w tragicznym wypadku samochodowym doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji oraz wierze w sukces sportsmence udaje się pokonywać skutki tamtego zdarzenia. Lekkoatletka wygrała również walkę z chorobą nowotworową.

Trzymamy kciuki za sukces Justyny podczas finałowych zmagań na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.