powiat pilski

i

Autor: powiat pilski

INWESTYCJE

Kolejne kilometry dróg powiatowych i chodników do remontu

2023-11-08 14:41

Podpisano już umowy z wykonawcami inwestycji na drogach, które już niebawem rozpoczną się w czterech gminach powiatu pilskiego: Szydłowo, Miasteczko Krajeńskie, Łobżenica oraz w Pile. Łączna długość dróg objętych remontem to 5,1 km.

Największym zadaniem będzie modernizacja ponad 3 kilometrów drogi powiatowej łączącej Wolsko z Miasteczkiem Krajeńskim. Powstanie tu między innymi nowa nawierzchnia asfaltowa i oznakowanie, jak również pobocze z kruszywa. - To niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców tego terenu, bo na nową drogę czekali wiele lat – podkreśla starosta Eligiusz Komarowski. Modernizacji doczeka się również droga powiatowa i chodnik w Skrzatuszu. W ramach tej inwestycji wyremontowana będzie także zatoka autobusowa.

Ważna inwestycja będzie realizowana także w gminie Łobżenica. Miejscowości Dębno i Dziunin połączy nowa ścieżka rowerowa. To kolejna inwestycja w tym miejscu. Ostatnią inwestycją, na której realizację podpisano umowę z wykonawcą, jest przebudowa skrzyżowania ulic Okrzei i Staromiejskiej w Pile. W ramach tego zadania położony zostanie nowy asfalt, ale również powstaną nowe ławki czy zmieni się otoczenie wokół pomnika kolejarzy.  - Wierzę, że dzięki wszystkim tym inwestycjom będziemy mieli nowoczesne i bezpieczne drogi, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Doskonale wpisuje się to w naszą strategię rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców – dodaje starosta. Realizacja  inwestycji to łączny koszt ponad 3 mln 867 tys. zł, w tym Powiat Pilski pozyskał ponad 3 mln 789 tys. zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, to jest blisko 98 procent wartości realizowanych zadań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE