ESKA POLECA

Festiwal Smaków Food Trucków powraca do Złotowa!

2024-05-10 14:07

Już niedługo Złotów ponownie wypełni się smakami niemal z całego świata! Sprawdźcie, jakie atrakcje pojawią się na Półwyspie Rybackim.

18 i 19 maja Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Złotowa, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą Was w kulinarne podróże do Gruzji, Meksyku, Hiszpanii, Belgii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros i lody tajskie. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu.

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Śledźcie koniecznie wydarzenie na Facebooku: V Festiwal Smaków Food Trucków w Złotowie. Tam na bieżąco pojawiać się będą informacje o tym, jakie food trucki zawitają do Złotowa oraz pyszne konkursy.

Festiwal Smaków Food Trucków Wstęp: bezpłatny Data: 18 i 19 maja 2024 Miejsce: Półwysep Rybacki w Złotowie Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00