logotyp Trzcianka

i

Autor: Urząd Miejski w Trzciance

Ciołek przegonił sarenkę. Gmina Trzcianka zmienia swoje logo.

2020-02-19 13:44

Ciołek zamiast sarenki. Trzcianka zmienia swój logotyp i zamiast znanej przez lata sarenki, na nowym logo pojawił się młody byczek.

To logo gminy, oczywiście nie zastępujemy herbu. Mamy logo wzorowane na heraldyce, czyli jest tym razem nawiązane do ciołka aniżeli do sarenki.

Mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Znana z lokalnych legend sarenka powróci, ale nie na logotyp, tylko na Plac Pocztowy, który aktualnie przechodzi modernizację. Od niedawna logotyp gminy reprezentuje ciołek. Ten, związany jest z herbem rodu Poniatowskich, dawnych założycieli miasta. Nowy, jednolity i unowocześniony system identyfikacji, będzie działał na wszystkich płaszczyznach miasta

Zamówiliśmy szereg znaków graficznych, także będzie to kompletny system identyfikacji wizualnej. Zarówno prezentujący wszystkie formy możliwe wykorzystywane przez urząd, czy to promujące gminę czy Urząd Miejski, czy też w mediach społecznościowych.

dodaje burmistrz.

Nowy system identyfikacji miasta zaprojektowała poznańska firma. Oprócz logotypów opracowała też wzory gadżetów używanych przez urzędników. Koszt stworzenia nowego logotypu i zaprojektowanie identyfikacji wizualnej to prawie 20 tys zł.