zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

NA SYGNALE

Szokujące odkrycie w trakcie remontu domu pod Piłą. Zwłoki zakopane w podłodze. Czy to zaginiony wiele lat temu właściciel gospodarstwa?

2024-02-21 15:14

Nie tak wyobrażał sobie remont nowy właściciel domu w Rudnej koło Wysokiej (powiat pilski) w Wielkopolsce. Podczas prac remontowych w piwnicy natrafiono na ludzkie szczątki. Na miejsce ściągnięto specjalistów z poznańskiego Archiwum X. Przed 25 laty ówczesny właściciel posiadłości nagle zapadł się pod ziemię...

Kryminalna Wielkopolska. Ludzkie szczątki zakopane w ziemistej podłodze

Szczątki zostały odkryte podczas prac remontowych prowadzonych przez nowego właściciela gospodarstwa rolnego, który zakupił je pod koniec zeszłego roku. Ludzkie szczątki miały być zakopane w ziemistej podłodze, w piwnicy. Wczoraj na miejscu pracowała miejscowa policja oraz funkcjonariusze z poznańskiego Archiwum X, laboratorium kryminalistycznego i z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz z wydziału kryminalnego.

- Szczątki zostały zabezpieczone do badań w zakładzie medycyny sądowej. Wstępnie możemy powiedzieć, że przebywały one pod ziemią wiele lat. Teraz czekamy na opinię biegłych, jeśli idzie o identyfikację, kim była ta osoba - przekazał nam mł. insp. Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji.

Zwłoki zakopane w ziemi w piwnicy jednego z domów w Wielkopolsce. Czy odnaleziono ciało zaginionego przed laty właściciela posiadłości?

Mieszkańcy Rudnej są w szoku. Między sobą mówią, że szczątki mogą należeć do zaginionego 25 lat temu ówczesnego właściciela gospodarstwa. Ślad po nim miał wówczas zniknąć z dnia na dzień. Pomimo długotrwałych poszukiwań nie udało się go odnaleźć.

- W tej chwili nie stawiamy żadnych hipotez. Rzeczą oczywistą jest, że te szczątki ludzkie nie znalazły się w tym miejscu przypadkowo, dlatego będziemy bardzo dokładnie badać przeszłość tego domu i osób, które tam mieszkały - podkreślił mł. insp. Andrzej Borowiak. - Mamy informację, że w 1999 r. ówczesny właściciel tego gospodarstwa zaginął, a rodzina ten fakt zgłosiła. To też weźmiemy pod uwagę przy identyfikacji zwłok - dodał.

Do sprawy będziemy wracać.

Poznańska policja poszukuje tych osób. Rozpoznajesz je?

Policjanci z Archiwum X rozwiązali zagadkę morderstwa sprzed 22 lat