pączki

i

Autor: Pixabay

Słodka rywalizacja w Pile. Trwają zapisy na mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas.

2020-02-13 10:58

Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas to już tradycja. Zawody, w których liczy się przede wszystkim dobra zabawa, organizuje Cech Rzemiosł Różnych już po raz piąty.

6 minut 47 sekund - tyle czasu zajęło do tej pory pilskiemu rekordziście zjedzenie 10 pączków bez popijania wodą. O tym, czy uda się pobić ten wynik w tym roku, przekonamy się 18 lutego. Przed nami piąte mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas. Zasady są proste - zawodnicy mają przed sobą 10 pączków, które muszą zniknąć z talerza w jak najkrótszym czasie. W trakcie ich pochłaniania nie wolno pić wody. Wydaje się to proste, ale zapewniamy, że łatwo nie będzie. Niekwestionowanym mistrzem w szybkim jedzeniu tych słodkich wypieków jest pilanin Piotr Sikora.

- Czterokrotnie zawody wygrał pan Sikora i w ubiegłym roku z czasem 7 minut i 16 sekund, ale rośnie mu konkurencja i tylko wygrał 8 sekundami bo drugi był uczeń Zespołu Szkół z Teatralnej. 

Mówi Jan Janczewski, starszy cechu. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w „pączkowych mistrzostwach” to nie ma na co czekać. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do najbliższego poniedziałku. A zawody odbędą się 18 lutego o 11-tej w sali tradycji cechu rzemiosł różnych przy ulicy Bydgoskiej 35. Zapisy i szczegóły na stronie cechwpile.pl