Sondaż. PiS wygrywa wybory, ale większość ma opozycja

i

Autor: PAP/Krzysztof Świderski

WYBORY 2023

PiS wygrywa wybory, ale większość zdobywa opozycja. Wyniki najnowszego sondażu

2023-09-21 8:50

- Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosuje 31,6 proc. badanych, a na Koalicję Obywatelską 27 proc. - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, którego wyniki opublikowano w czwartek.

Sondaż. Kto wygra wybory 2023? Jakie partie wejdą do Sejmu w 2023?

- Z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosuje 31,6 proc. respondentów. Trzy najbardziej zbliżone do siebie programowo opozycyjne partie mogłyby liczyć w sumie na 46,9 proc. głosów - w tym na 27 proc. Koalicja Obywatelska, na 10,1 proc. Trzecia Droga (koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni) i na 9,8 proc. Lewica – podano w czwartek na stronach RMF24.

Według sondaży na dalszych pozycjach znalazła się Konfederacja (oddałoby na nią głos 9,3 proc. badanych), Bezpartyjni Samorządowcy (3,5 proc.) i Polska Jest Jedna, której nie wskazał żaden z respondentów.

- Gdyby poparcie przeliczyć na mandaty, opozycja miałaby ich 240, a partia rządząca, gdyby weszła w koalicję z Konfederacją, 219 – informuje rmf24.pl.

Quiz. Wykształcenie polskich polityków. Czy wiesz jakie studia ukończyli znani polscy politycy?

Pytanie 1 z 20
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE