materiały prasowe

i

Autor: FSFT

IMPREZA

Nadchodzi I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Czarnkowie!

2024-04-23 12:40

I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Czarnkowie odbędzie się na Placu Wolności. Zapowiada się weekend pełen smaków i atrakcji!

27 i 28 kwietnia Festiwal Smaków Food Trucków zawita po raz pierwszy do Czarnkowa, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą uczestników w kulinarną podróż do Gruzji, Meksyku, Hiszpanii, Belgii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros, świeże owoce w czekoladzie i węgierskie kołacze. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu.

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. Osoby z zamiłowaniem do rywalizacji będą miały okazję wziąć udział w zawodach jedzenia na czas i zmierzyć się z festiwalowymi daniami. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników.