SOK

i

Autor: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

Atak nożownika w pociągu Piła – Świnoujście. Mężczyzna zaatakował strażnika ochrony kolei.

2020-02-18 12:58

29-letni mężczyzna niespodziewanie rzucił się na funkcjonariusza z nożem, zadając mu cios w klatkę piersiową. Na szczęście trafił w magazynek umieszczony na kamizelce, dzięki czemu strażnik uniknął obrażeń.

Straż Ochrony Kolei otrzymała zgłoszenie o potrzebie interwencji wobec trzech osób, którzy zabarykadowali się w toalecie, podróżują bez biletu i najprawdopodobniej są pod wpływem alkoholu. Przybyły na miejsce patrol otworzył zamknięte drzwi. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta. Dwie osoby na polecenie wyszły z pomieszczenia. Trzeci z nich leżąc na podłodze, zachowywał się wulgarnie i nie chciał się podporządkować. W pewnym momencie rzucił się na jednego ze strażników zadając mu cios nożem w klatkę piersiową. Na szczęście trafił w magazynek umieszczony na kamizelce, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń.

29-letni mężczyzna został rozbrojony, zakuty w kajdanki i przekazany funkcjonariuszom policji. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego, a także znieważenia funkcjonariusza. Grozi mu za to 25 lat więzienia lub dożywocie.